Instalacja dozowania podchlorynu sodu do rurociągu i zbiornika wody pitnej w SUW Kozłowa Góra dla GPW S.A. Kompleksowy zakres prac pod klucz od robót budowlanych związanych z fundamentowaniem pod tacę najazdową i kontenery przez prefabrykację kontenerów pod zabudowę urządzeń aż po dostarczenie i zabudowanie całej technologii i elementów AKPiA nadzorujących i wizualizujących proces dozowania.
W dniu 07.01.2021 oddane zostały do eksploatacji kompletne instalacje odazotowania spalin dla trzech kotłów - 1 x WR14 i 2 x WR25 w EC Skierniewice. Dla potrzeb redukcji tlenków azotu NOx firma I4TECH Sp z o.o. zaprojektowała i wykonała instalacje odazotowania spalin o metodzie SNCR ze spalania węgla kamiennego w kotłach rusztowych. Głównym elementem instalacji jest Robot Emisyjny deNOx, który w oparciu o własny algorytm sterowania poszukuje optymalnych warunków do prowadzenia operacji wtrysku i dozuje mocznik. Zastosowana technologia oparta jest na własnych, wypracowanych i dopasowanych do wymagań kotłów EC Skierniewice rozwiązaniach.Opracowanie tej metody - wraz z projektem - dedykowanej dla kotłów rusztowych trwało trzy lata i składały się na nie symulacje procesu w przestrzeni kotła, projektowanie kompleksowe węzłów technologii, prototypowanie i wytworzenie modułów, budowa i uruchomienie w pełnej automatyce. Dzięki naszej instalacji miasto Skierniewice uzyska czyste powietrze.
We wrześniu zakończyliśmy modernizację filtrów pośpiesznych w ASUW Dobromierz. Zadanie polegało na modernizacji fitrów pośpiesznych na terenie ASUW Dobromierz w celu usuwania związków manganu i żelaza z wody. W pierwszej kolejności wykonaliśmy analizę złoża filtracyjnego na ASUW Dobromierz wraz z koncepcją i realizacją wymiany złóż z warstwą katalityczną zapewniającej spełnienie norm wartości mętności oraz zawartości manganu i żelaza w wodzie uzdatnionej zawartych w obowiązujących przepisach .
W czerwcu 2020 zakończono budowę w zakresie modernizacji chlorownii dla RPWiK Brzesko. Zakres obejmował m.in. wykonanie projektów - budowlany i wykonawczy, wykonanie nowoczesnej, bezobsługowej instalacji neutralizacji chloru opartej na technologii suchej , przebudowe systemów wentylacji, instalacji elektrycznych, rozbudowe systemów AKPiA oraz roboty budowlane. Nowa instalacja neutralizacji o zdolności sorbcyjnej 520 kg chloru w pełni zabezpiecza obiekt i środowisko przed skutkami awarii. Jest to już kolejna realizacja i4tech w zakresie modernizacji chlorowni w tym w m.in. budowe nowych instalacji neutralizacji chloru. W ramach modernizacji chlorownii rozbudowano również instalacje dwutlenku chloru ClO2 poprzez zabudowe układu wytwarzania i dozowania dwutlenku chloru z zastosowaniem generatora wytwarzającego ClO2 w oparciu o metode chlor-chloryn sodowy
W dniach 13-15 lipca po raz kolejny wraz z innymi firmami Grupy Introl SA braliśmy czynny udział w XXVII Wiosennym Spotkaniu Ciepłowników jednym z najważniejszych spotkań branżowych tego typu. Podczas prezentacji został przedstawiony zakres działalności całej grupy. W trakcie Sympozjum I4tech koncentrowało się na prezentacji technologii oczyszczania spalin i powietrza, a także rozwiązań uzdatniania wody dla ciepłownictwa.
Początkiem roku została zakończona inwestycja , której celem było wykonanie instalacji do symulacji fizycznej oczyszczania gazu wielkopiecowego prowadzona przez Instytut METALURGII ŻELAZA im. St. Staszica w Gliwicach.
Zasadniczym elementem Laboratoryjnej instalacji jest wykonany przez nas cyklon i skruber. Instalacja została wykorzystana do badań symulacji fizycznej oczyszczania gazu wielkopiecowego. W związku z wymaganiami zamawiającego wykonana przez nas instalacja badawcza musiała być jak najmniejsza, musieliśmy założyć „najmniejszy możliwy” przepływ spalin ze względu na kilku dniowy cykl jednego doświadczenia.
Instalacja została w całości zaprojektowana, wyprodukowana, zbudowana i uruchomiona przez I4Tech. To ogromny sukces naszego zespołu, który włożył wiele pracy w prowadzenie tego projektu.
W czerwcu 2019 roku oddaliśmy do użytku instalację dozowania pylistego węgla aktywnego na terenie ZPW Maczki w Sosnowcu.
Zadanie dotyczyło rozbudowy istniejącego budynku filtrów pośpiesznych o zewnętrzne pomieszczenie dozowania pylistego węgla aktywnego. Rozwiązania technologiczne ustalono na podstawie przeprowadzonych na obiekcie badań przedprojektowych. Zomontowaliśmy stację rozładowywania węgla z worków oraz przygotowania zawiesiny węgla z wodą
w specjalnym zbiorniku zarobowym. Zawiesina węgla jest pobierana ze zbiornika zarobowego i tłoczona do miejsc dozowania za pośrednictwem pomp.W zależności od aktualnego poziomu produkcji wody na stacji, węgiel jest dozowany do koryt w filtrach pośpiesznych lub do rurociągów wody surowej przed filtrami.
W dniach 24-25.04.2019 odbyło się XXVI Sympozjum Wiosenne Spotkanie Ciepłowników. Wiosenne Spotkanie Ciepłowników to największa w naszym kraju konferencja dla branży ciepłowniczej. Jak co roku zgromadziła głównych przedstawicieli przedsiębiorstw, instytucji oraz świata nauki. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 740 uczestników.
I4tech brało czynny udział w XXVI Sympozjum Wiosenne Spotkanie Ciepłowników w konferencji, koncentrując się na zaprezentowaniu Robota Emisyjnego deNOx – instalacji odazotowania spalin metodą SNCR dla potrzeb redukcji tlenków azotu NOx, a także innych technologii związanych z ochroną powietrza.